KONST / Litografier / Färglitografi 11609044
nr 1160 9044
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholms slott, signerad och numrerad 142/250, motivet: 30x43
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 februari 2018
kl 20:16:05
4/2 10:15:48
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson